chrome firefox opera safari iexplorer

Український дім подасть до суду на організаторів акції на захист української мови

20 липня 2012 о 14:44

Керівництво державного підприємства "Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» має намір подати до суду на організаторів акції на захист української мови з вимогою відшкодування понад 500 тис. грн збитків.

Про це повідомила УНІАН прес-секретар Українського дому Ірина Пономаренко.

«В результаті проведення мітингу є збитки на більш ніж 500 тис. грн за розірваними контрактами, і ми на основі цього подаватимемо до суду на організаторів, а хто організатор, там уже вирішить суд», — сказала І.Пономаренко.

Вона повідомила, що документи з позову готуються, проте точна дата подачі позову поки невідома. «Плануємо найближчим часом уже подавати», — зазначила І.Пономаренко.

За її словами, за час акції під Українським домом від проведення заходів у його приміщеннях відмовилося багато замовників. Зокрема, були скасовані як заходи державного рівня, так і проведення приватних виставок тощо.

Довідка УНІАН. 3 липня Верховна Рада прийняла Закон «Про засади державної мовної політики», що викликало хвилю протестів по всій Україні.

Того ж дня під Українським домом було оголошено акцію протесту, зокрема, голодування проти мовного закону.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути