chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові урочисто відкриють пам’ятник Володимирові Івасюку

17 грудня 2011 о 12:25

У вівторок, 20 грудня, у Львові на пр. Шевченка, 7-9 урочисто відкриють пам’ятник композитору та поету, одному з основоположників української естрадної музики Володимирові Івасюку.

Про це ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Захід розпочнеться о 12:00. На відкритті пам’ятника будуть присутні ініціатор та меценат встановлення пам’ятника Святослав Вакарчук, родина Володимира Івасюка, міський голова Львова Андрій Садовий, представники органів місцевої та державної влади, представники мистецького середовища.

Пам’ятник заввишки 2,6 метра виготовлено з бронзи, а постамент та мощення – з граніту. Монумент встановлено на монолітній кам’яній брилі, а навколо пам’ятника з мозаїки та гранітної плитки викладено декоративну гітару. Кошти на благоустрій прилеглої території виділено з міського бюджету Львова. Це 174 тис. грн. Ідея місця розташування пам’ятника – пр. Шевченка, 7-9 – теж належить Святославу Вакарчуку. Адже саме це місце є на шляху від філармонії до музичної академії, тут часто ходив сам Івасюк.

Нагадаємо, ініціатором та меценатом створення пам’ятника Володимирові Івасюку є відомий український музикант, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. Ідею зі спорудження пам’ятника Святослав Вакарчук озвучив у 2006 році на святкуванні 750-річчя Львова.

Восени 2006 міський голова Львова Андрій Садовий створив організаційний комітет зі спорудження пам’ятника. Оргкомітет звернувся до львівських митців – заступника голови Львівського відділення Спілки архітекторів України Михайла Ягольника та скульптора Сергія Олешка – з проханням розробити концепцію майбутнього пам’ятника композиторові. 6 серпня 2010 року було затверджено проект, а 15 липня 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив вимоги щодо встановлення пам’ятника.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути