chrome firefox opera safari iexplorer

Визначено претендентів 2011 на Шевченківську премію

06 січня 2012 о 11:29

Комітет з Національної премії України імена Тараса Шевченка оприлюднив список претендентів на здобуття цьогорічної найпрестижнішої нагороди нашої держави у галузі культури.

До Комітету надійшло 30 подань, а до третього заключного туру дійшли 15 претендентів.

Отож, серед цьогорічних претендентів найбільше у номінації «Література». Серед них – Юрій Буряк за книгу поезій «Коло навколо», Валерій Гужва за поетичні збірки «Вежа» та «Порцеляновий янгол», Мирослав Дочинець за за роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу», Петро Мідянка за книгу поезій «Луйтра в небі», Любов Проць за збірку поезій «Група крові», Володимир Рутківський за історичну трилогію для дітей «Джури» та Геннадій Щіпковський за трилогію «Товтри». Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

Серед мистецтвознавців – Тетяна Кара-Васильєва із книгою «Історія української вишивки», Дмитро Степовик із виданням «Історія української ікони Х – ХХ століть» та Богдан Тимків із виданням «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова».

У категорії музика – Михайло Хай – автор книги «Музично-інструментальна культура українців», композитор Віктор Степурко та диригент Ігор Пилатюк.

Серед художників – Петро Печорний із серією декоративних тарелей за мотивами творів Шевченка та Анатолій Криволап із циклом живописних творів «Український мотив».

Ім’я лауреатів Шевченківської премії назвуть традиційно у день народження Тараса Шевченка.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути