chrome firefox opera safari iexplorer

Фільм про визволення Києва від окупації номінують на Шевченківську премію

26 вересня 2012 о 15:08

Держкомтелерадіо України пропонує на здобуття у наступному році Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Публіцистика і журналістика» документальний фільм «Місто, яке зрадили» (автор — Андрій Цаплієнко). Відповідне рішення було прийнято на засіданні колегії Держкомтелерадіо, повідомили УНН у прес-службі відомства.

Стрічка присвячена 65-тій річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників та розповідає про окупацію української столиці через спогади жителів міста, котрі на той момент були зовсім юними.

Автор фільму доводить, що віра та дух людини допомагають їй вижити за будь-яких обставин.

Нагадаємо, що відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка, затвердженого Указом Президента України від 04.10.2010  № 932, твори на здобуття Національної премії висуваються Міністерством культури України, Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, Національною академією наук України, Національною академією мистецтв України, національними та всеукраїнськими творчими спілками, Українським фондом культури, Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути