chrome firefox opera safari iexplorer

Видатного скульптора України виставлять у французському Луврі

16 січня 2012 о 10:15

В обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку робіт видатного скульптора середини XVIII століття Іоанна Георга Пінзеля.

Як передає корреспондент УНІАН, за словами завідувача відділом науково-просвітницької роботи музею, дослідника творчості І.Пінзеля Віри СТЕЦЬКО, загалом в експозиції представлено близько 300 експонатів: роботи скульптора, портрети, публікації та книжки про нього і його роботи, світлини минулого століття.

Вперше на виставці представлено скульптури І.Пінзеля Віри, Мужності, Мудрості і святого Товія, які до цього зберігалися в фондах музею і були доступні лише для мистецтвознавців.

«Також на виставці представлений годинний фільм про Іоанна Пінзеля, який в Україні знімала японська телекомпанія NHK. Загалом творчістю нашого українського Мікеланджело, як називають Пінзеля, цікавляться і в Європі, і в Америці. А в листопаді цього року його скульптури будуть представлені на виставці в Луврі. До Франції на виставку будуть відправлені і сім скульптур, які представлені в нашій експозиції», – повідомила В. СТЕЦЬКО.

Довідка. Іван Георгій Пінзель – представник пізнього бароко і рококо, зачинатель Львівської школи скульпторів.

Свого часу жив та працював на Тернопільщині. Досі дослідники не знають, де і коли він народився.

У 2007 році три обласні ради: Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська проголосили цей рік роком І. Пінзеля.

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути