chrome firefox opera safari iexplorer

Донеччанин влаштує пішу мандрівку до океану

17 січня 2012 о 10:01

Пішки до Північного-льодовитого океану. 53-річний викладач філософії Сергій Гордієнко збирається лише за рік дійти від селища Сєдова на Азовському морі до льодовитого океану. Відстань у сім тисяч кілометрів чоловік збирається подолати в одній парі взуття.

Узбережжя Азова — Біле море — Онезький півострів – Волга – Дон та знову Азов. Такий маршрут Сергій Гордієнко планує пішки пройти лише  за рік. Кожного дня викладач філософії буде долати щонайменше 30 кілометрів.

Сергій Гордієнко, мандрівник: «Все зависит от рельефа, если скажем, рельеф сложный, то там может быть пройдено 300 метров, 5 километров, и тогдалие, все зависит от рельефа».

Піший похід викладач філософії присвятив 100-річчю першої російської експедиції на Північний полюс на чолі з полярним дослідником Георгієм Сєдовим. Київський мандрівник узяв із собою прапор України та капсулу із землею селища, де народився керівник експедиції до північного полюсу. Сергій Гордієнко капсулу і прапор  планує залишити на крайній точці свого маршруту, ймовірно, в Архангельську, звідки Сєдов почав свою експедицію.

Сергій Гордієнко, мандрівник: «Я собираюсь посвятить памяти замечательного, светлого человека, яркую личность, которая должна быть примером, для нашего всего славянского народа. Пришло время поднимать на щит тех людей, которых забывают, которых охаивают. Так нельзя, он герой».

За нинішніх умов Гордієнку буде не надто складно дістатися північних широт, каже науковець із тамтешнього музею імені Георгія Сєдова.

Надія Горлокова, науковий співробітник: «В условиях нынешнего времени это намного проще. Единственное, на что ему нужно рассчитывать – это на собственные физические силы, если он физически здоров, если у него есть определенная физическая подготовка. И еще конечно финансы, финансы и желание».

Мета подорожі — вивчення можливостей людини в екстремальних умовах, каже мандрівник. Після повернення, він збирається написати наукову роботу. Це не перша його подорож. Гордієнко бував і в Центральній Азії, і в Південній Америці. Загалом подолав понад 100 тисяч кілометрів. У 2014 році філософ планує здійснити трансконтинентальний одиночний перехід на Північний полюс.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути