chrome firefox opera safari iexplorer

До ювілею Гребінки на Радіо Ера стартує проект «Так творилася українська література»

30 січня 2012 о 10:06

З нагоди 200-річчя з дня народження видатного українського друга Тараса Шевченка, поета-байкаря Євгена Гребінки фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та радіо «Ера» започаткували просвітницький проект «Так творилася українська література!».

Ініціатор ідеї Віце-спікер Парламенту Микола Томенко розповів, що з 2 лютого по 10 лютого 2012 року в ефірі Радіо «Ера FМ» у виконанні визначних сучасних політиків, артистів, спортсменів (Микола Томенко, Наталя Сумська, Анатолій Хостікоєв, Олена Бондаренко……) звучатимуть уривки з геніальних творів Євгена Гребінки «Очи черные», «Українська мелодія», «Ведмежий суд», «Вовк і Огонь», «Лебідь і Гуси», «Так собі до земляків» тощо.

Ініціатор проекту Микола Томенко повідомив, що ідею проведення проекту підтримав генеральний директор компанії «Ера-медіа» Ігор Лоташевський. Політик також нагадав, що даний проект є продовженням спільних проектів фонду «Рідна країна» та Радіо «Ера FM», присвячених генієві Тараса Шевченка та 20-й річниці незалежності України.

М.Томенко нагадав, що у минулому році з нагоди 150 річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні на Чернечій горі, його Фондом, спільно Радіо «Ера FM» було реалізовано проект під час якого відомі українці читали в радіоефірі твори поета. М.Томенко нагадав, що тоді серед відомих громадських та політичних діячів, які виявили бажання взяти участь у проекті, були політики Володимир Литвин, Микола Томенко, Олександр Мороз, В’ячеслав Кириленко; актори Наталя Сумська та Анатолій Хостікоєв; співаки Ніна Матвієнко, Віталій Козловський; композитор і скрипаль Кирило Стеценко; поет та письменник Микола Сом; олімпійська чемпіонка Наталя Добринська та багато інших.

Віце-спікер також розповів, що наприкінці минулого літа, з нагоди головного свята України – Дня Незалежності – Фонд та Радіо провели проект «Ровесники незалежності про Україну». Його ідея полягала в тому, щоб з одного боку нагадати слухачам найвизначніші твори українських поетів про Україну, а з іншого – залучити до їхнього читання в радіоефірі молодих людей, які народилися в рік народження Української Держави та є її ровесниками. Тоді в ефірі Радіо «Ера FM» у виконанні двадцятирічних студентів з різних регіонів України звучали твори видатних українських поетів про Україну. Слухачі почули вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Володимира Сосюри, Павла Тичини, Івана Франка, Ліни Костенко, Олександра Олеся, Миколи Вінграновського тощо.

М.Томенко зауважив, що обидва проекти отримали позитивну оцінку фахівців та громадськості, а їх реалізація засвідчила, що любов до України та повага до великих українців об’єднує всіх громадян України.

Підсумовуючи, Микола Томенко висловив переконання, що новий проект Фонду «Рідна країна» та Радіо «Ера FM» «Так творилася українська література!» теж буде успішним та спонукатиме владу до активізації вшанування великих українців.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути