chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбулася прем'єра фільму про Службу безпеки ОУН

03 лютого 2012 о 12:35

Автор стрічки «СБ ОУН. Зачинені двері» Віталій Загоруйко. Режисер побудував стрічку на розповіді істориків та спогадах колишнього співробітника спецслужби, зв’язкової УПА та особистого охоронця Романа Шухевича.

“Є такі люди, ще живі, їх дуже мало, на жаль, вони помирають, і тому я й хотів би не втрачати час, а й ще робити, фільми знімати. Знайшлись добрі люди, які дали трохи грошенят, тому що Ви розумієте, що без грошей неможливо нічого — хай ти будеш 10 разів ентузіастом”, — сказав режисер-постановник фільму «СБ ОУН. Зачинені двері» Віталій Загоруйко.

Зйомки тривали півроку у Києві, Львові та Івано-Франківську. Більшість акторів непрофесійні, це близько 70 членів товариства «Пам’ять».

Історики називають тему спецслужби ОУН однією з найменш розкритих у вітчизняній історії, адже ті, хто працював в СБ, і досі не розповідають таємниць.

“Українська спецслужба, тобто Служба безпеки Організації Українських Націоналістів творилася без наявності держави і творилася в екстримальних умовах. З одного боку очевидно, що це було надзвичайно важко для тих людей, які творили цю спецслужбу, але з другого боку — це забезпечило те, що створена спецслужба була настільки сильною, що змогла протистояти найбільш професійним спецслужбам того часу — фашистській і радянській”, — каже історик Володимир В'ятрович.

Фільм уже зараз можна дивитися в Інтернеті на YouTube. Також покази обіцяють організувати й у найбільших містах України.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути