chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві судять вбивцю безпритульних тварин

14 лютого 2012 о 11:25

Понад 200 захисників тварин пікетували будівлю Святошинського райсуду Києва, де відбулося попереднє судове засідання у справі 19-річного Олексія Ведули. Хлопця обвинувачують у жорстокому вбивстві понад сотні безпритульних собак. Відео знущань він знімав на мобільний телефон і поширював в Інтернеті.

Вівчарка Челсі — головний протестант під Святошинським судом. Захисники тварин, які привели собаку, вимагають чесно судити Олексія Ведулу, який систематично знущався із чотирилапих:

Ася Серпінська, захисниця тварин: "Мы хотим, чтобы его судили именно по 300-той статье как пропаганда жестокости, эта статья предусматривает до 5 лет лишения воли".

Світлана Ющенко, захисниця тварин: "Он убил более 100 щенков, выкладывал видео в интернет, — смотрите, какой я крутой. Понимаете, здесь не просто жестокое обращение с животными, он же хвастался, он же выкладывал в интернет эти зверства все".

В Інтернет хлопець виклав понад сотню таких фото. Під стінами суду захисники собак влаштували жалобну акцію. Плакатами та свічками загородили головний вхід до приміщення:

Зоозахисники: "Мы хотим, чтоб в следующей жизни этим собакам больше повезло, больше для них мы сделать не можем".

Більше — вимагають ті, хто проривається до судової зали.

Підсудні Олексій Ведула та його сусід Роман Полібін, якого звинувачують у посібництві, під прикриттям міліції проштовхуються до зали суду. На запитання журналістів — відмовчуються.

Знімати процес журналістам заборонили, незважаючи на згоду прокурора. Суддя прислухався до адвоката підсудних, а той попросив — не показувати обличчя хлопців всій країні, бо це, мовляв, попсує репутацію підзахисних. В результаті слухань суд приймає справу до розгляду.

Вероніка Шубіна, захисниця тварин: "Обвиняют по 2-м статьям. Первая — 300-я, карается позбавленням волі на срок до 5 років. Вторая — 299-я — «жорстоке поводження з тваринами» — карается штрафом до 850 гривен или позбавленням волі до полугода".

Запобіжний захід для обвинувачуваних — підписка про невиїзд. Щойно суддя залишила залу, звіролюби кинулися виховувати підсудниїх. Дісталося і матері одного з них. У сутичку вструтилася міліція:

Збурений натовп протестувальників чекав підсудних надворі ще півгодини. Та не дочекався — фігурнатів справи вивели через інший вихід. Перше засідання по суті призначили на 22-ге лютого.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути