chrome firefox opera safari iexplorer

Владна пратрія хоче ввести 1% збір за користування землею сільгосп призначення

17 лютого 2012 о 10:11

Аграріям слід готуватися до посилення податкового тиску — в Партії регіонів пропонують ввести 1% збір за користування землею сільськогосподарського призначення.

Про це пише «Комерсант-Україна» у публікації «Збір поставлять на землю».

Глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, депутат Верховної Ради від Партії регіонів Григорій Калєтнік днями зареєстрував законопроект №10051. Ним запропонував розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі.

Збір будуть платити і орендарі, і власники землі, які займаються аграрним товарним виробництвом.

Це, за розрахунками Калєтніка, дозволить місцевим бюджетам щорічно отримувати 3,5-4,5 млрд грн на фінансування розвитку сільської місцевості.

Введення цього збору не скасовує сплати податку на землю, кошти від якого також ідуть у місцеву казну.

Експерти розцінюють ініціативу депутата, як чергову спробу підсилити податковий тиск на сільгоспвиробників.

«Чому тільки 1%, краще відразу 10%, щоб ще більше зібрати», — зіронізував віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Микола Стрижак.

«Орендна плата з урахуванням підвищення нормативної оцінки землі склала 5,5% вартості землі, плюс дорожчають складові виробництва: на 100% мінеральні добрива, на 30% — гербіциди, на 50% — техніка. Якщо все це скласти, то такими прекрасними намірами прокладається дорога в пекло», — наголосив він.

До того ж прийняття таких заходів несвоєчасно в умовах, коли отримання кредитів обмежене і вільних оборотних коштів у підприємств немає, упевнений перший заступник голови асоціації «Укрцукор» Петро Борисюк.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути