chrome firefox opera safari iexplorer

Фільм про дитячу працю в шахтах Донбасу забороняють в Україні

26 березня 2012 о 13:18

Фільм естонського режисера про дитячу працю в нелегальних шахтах Донбасу, був заборонений до показу на фестивалі документального кіно в Києві.

Ініціатором заборони виступила український співпродюсер Олена Фетісова, повідомляє «Остров».

Фільм, знятий в 2008—2010 роках в місті Сніжне Донецької області.

Головний герой кінострічки — підліток з неблагополучної родини, змушений йти в шахту, щоб прогодувати сестер.

Стрічку Мар'яни Каат зняли з показу на фестивалі всього за кілька годин до презентації.

Такий хід, на думку естонської сторони, виглядає досить дивним, оскільки раніше нічого подібного Фетісова не заявляла, і навпаки, будучи продюсером, мала намір поширювати фільм в Україні.

Каат була шокована тим, що трапилося. Дії Фетісової вона вважає політичним замовленням.

Фетісова раптово назвала своє ж кіно «постановочним і невідповідним жанру».

"Фільм, в силу політичної ситуації в Україні, складно поширювати. Моя мета — показ зараз, індивідуальний показ поза фестивалем, щоб люди винесли самі свої рішення, що цей фільм собою являє, тому що ті звинувачення, які я отримала сьогодні, несподівані для мене , вони просто образливі ", — сказала Каат.

Мар'яні Каат вдалося показати фільм в Україні поза конкурсом, однак говорити про прокат після демаршу української сторони неможливо.

Фільм демонструвався на фестивалях в 30 країнах світу.

З ініціативи Олени Фетісової фільм вже одного разу був видалений з ютуба, однак тепер доступний знову.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути