chrome firefox opera safari iexplorer

У Чехії намагються захистити українок

28 березня 2012 о 10:03
З березня у Чехії проходить кампанія щодо захисту українок.

Проводить його Громадське об’єднання «За інтеграцію та міграцію», повідомляє «Німецька хвиля».

Захисники українок стверджують: «Чехи висміюють і визискують своїх українських наймичок».

Восьмого березня в чеських інтернет-виданнях було поширено просвітницький відеоролик.

Сюжет такий: юнак лає прибиральницю, яка нібито не так поклала папери на його столі, і тепер він не встигає виконати завдання. Українка бере олівця і те завдання виконує. Виявляється, вона – вчителька математики зі Львова. «Чехи, чи знаєте ви, хто дає лад у вашій хаті?» — цим запитанням завершується сюжет.

За даними об’єднання «За інтеграцію та міграцію», чехи зневажливо ставляться до українських куховарок, прибиральниць, няньок, які наймитують в їхніх сім’ях.

«Українок,- каже керівниця об’єднання Маґда Фалтова,- часто примушують працювати понад домовлений час, за меншу, ніж домовлено, платню, а то і взагалі без угоди. Не є винятком і такі явища, як здирництво і сексуальні домагання».

На думку активісток об’єднання, українки не здатні на протест через те, що бояться втратити роботу, тобто не знають своїх законних прав. Мета кампанії – вивести українських дівчат та жінок з інформаційної блокади. Активістками підготовано тисячі листівок, з яких можна довідатися, як саме протистояти здирництву, насильству і навіть неповазі з боку чеського наймача.

Листівки з поясненням, як себе захистити, українська заробітчанка може знайти в будь-якій установі, до якої звертаються чужинці. А відеоролик, героїнею якого є львівська вчителька (вона ж – празька прибиральниця), – пояснює читачам газети Hospodářské Noviny речниця об’єднання Катержина Дедерова, — демонструватиметься по всіх чеських бюро з працевлаштування.

1 квітня

Інші дати
Василь Тарновський (молодший)
1837 – громадський і культурний діяч, меценат. Допомагав Т. Шевченку, «Київській Старовині», Київському історичному музею. Створив унікальну збірку шевченкіани, велику колекцію козацько-гетьманської музейної й архівної старовини. Фундатор Музею українських старожитностей, який він подарував Чернігівському земству (нині Чернігівський державний історичний музей).
Розгорнути
Народився Микола Гоголь
(1809, с. Великі Сорочинці Полтавська область - 1852) - український та російський письменник, драматург, поет, історик, фольклорист.
«Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи! Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он. Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь! Очаровательная ночь!» (Микола Гоголь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...