chrome firefox opera safari iexplorer

Офіційного свята у день початку Помаранчевої революції не буде, — суд

28 березня 2012 о 16:11

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) закрив провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії (УНП) Світлани Ніколіної до президента України Віктора Януковича про визнання незаконним його указу від 30 грудня 2011 року, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада.

Колегія суддів у складі п'яти осіб оголосила відповідне рішення в середу, 28 березня, і постановила роз'яснити зацікавленим особам їхні права звернення до Конституційного суду України «для вирішення питання про відповідність Конституції України, конституційність законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів президента України» .

Ніколіна зазначила в інтерв'ю журналістам після засідання суду, що не задоволена цим рішенням. Вона не виключає повторного подання позову до ВАСУ або звернення до КС з даного питання.

Позивачка також висловила здивування щодо того, чому суд спочатку прийняв до розгляду її скаргу і відкрив адміністративне провадження, а потім виніс рішення, озвучене в середу.

Як повідомлялося, 30 грудня 2011 року Президент Янукович підписав указ «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят», згідно з яким 22 січня буде відзначатися як День соборності і свободи України, скасувавши таким чином святкування 22 листопада — у день початку Помаранчевої революції.

Як відомо, День свободи заснував президент Віктор Ющенко у 2005 році на честь Помаранчевої революції, в результаті якої Янукович зазнав поразки у третьому турі виборів.

22 листопада 2011 року святкування на Майдані закінчилися зіткненнями міліції з громадянами.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути