chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явиться школа імені Бориса Лятошинського

04 квітня 2012 о 20:28

Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА підтримала звернення ГУ культури щодо присвоєння Дитячій школі мистецтв № 5 в Оболонському районі імені відомого українського композитора Бориса Лятошинського.

Про це повідомив член комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київради (КМДА), голова комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Київські заклади культури і освіти не повинні бути безіменними і ховатися за порядковими номерами чи адміністративними назвами районів, краще коли вони символізують собою увічнення пам’яті когось з видатних українських митців. Тому я з задоволенням підтримав ініціативу школи, що знаходиться в районі, де я живу, щодо присвоєння імені Лятошинського»,- зазначив О. Бригинець.

Нагадаємо, Борис Лятошинський — український композитор, диригент і педагог, вважається одним з основоположників модерного напрямку в українській музиці. Неодноразовий член журі міжнародних і всесоюзних конкурсів та активний працівник у керівних органах Спілки композиторів України і в Київській консерваторії. Є автором відомих опер «Золотий обруч», «Щорс», Симфонії № 3 та багато інших.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути