chrome firefox opera safari iexplorer

У Севастополі україномовних дітей переводять в інтернат для розумово відсталих

10 квітня 2012 о 14:16

Севастопольська міськрада прийняла рішення про закриття загальноосвітньої школи-інтернату 1-3 ступенів № 7, де навчальний процес проходив українською мовою.

26 з 50 учнів, за словами начальника управління освіти Ірини Заєць, будуть переведені в інтернат № 4, в якому навчаються діти із затримкою психічного розвитку.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на «Новый регион», інтернат № 7 був створений в 1994 році на базі дитячого садка для дітей українських військовослужбовців. Спочатку в ньому навчалося 200 дітей. Зараз там 50 вихованців, це діти з малозабезпечених і багатодітних сімей (українські військові вважають за краще віддавати своїх дітей в загальноосвітні російські школи).

Батьки стверджують, що управління освіти свідомо знижувало в останні роки кількість учнів, не приймаючи заяви на вступ.

Необхідність ліквідувати український інтернат чиновники мотивують невідповідністю його інфраструктури та матеріально-технічної бази. Там немає спортивного майданчика, спортзалу, приміщень для занять працею.

На базі ліквідованого інтернату буде відновлений дитячий садочок. Батьки, які не хочуть, щоб їхні діти навчалися в інтернаті № 4, за словами Заєць, можуть влаштувати їх в будь-яку школу міста.

Нечисленні проукраїнські організації Севастополя спокійно поставилися до розформування єдиного навчального закладу, де освіта велося державною мовою. Як заявив керівник місцевої «Просвіти» Володимир Проценко, він підтримує рішення управління освіти.

«Це правильно, тому що в дитячому саду школа не може бути. Моя дитина теж вчиться там. Фізкультури немає, уроків праці немає. Я перевожу його в четвертий інтернат. У нього тепер буде інша назва й інша спеціалізація. Навчання українською мовою збережеться», — сказав Проценко.

Розділи: Новини освіти

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути