chrome firefox opera safari iexplorer

Київську оперету хочуть зробити резиденцією міжнародного музичного фестивалю

10 квітня 2012 о 15:00

Представники Румунії запропонували перетворити столичний театр в резиденцію міжнародного музичного фестивалю.

Організатором міжнародного фестивалю виконавчих мистецтв «Viata e frumoasa» («Життя прекрасне») п'ять років поспіль (з моменту його заснування) виступає Бухарестська національна оперета Ion Dacian. У фестивалі братимуть участь Україна, Росія, західноєвропейські країни, США.

Румунська сторона впевнена, що фестиваль отримає широкий резонанс саме в Києві, де живе багато цінителів музичного та театрального мистецтва. Крім того, Київський національний академічний театр оперети знаходиться в історичній будівлі, яке найближчим часом будуть покращувати й розширювати, повідомляє прес-служба театру.

"Проведення в Києві цього міжнародного музичного фестивалю, безумовно, перетворить наше місто в європейську театрально-музичну столицю й підвищить його культурний статус. Але для проведення такого фестивалю мало одного бажання й визнання театральної громадськості. На жаль, ситуація з фінансуванням культурних заходів в Україні значно гірше, ніж в Євросоюзі ", — вважає художній керівник оперети Богдан Струтинський.

Нагадаємо, зараз Київська оперета воює за частину своєї території із забудовником Троїцької площі. У театрі кажуть, що забудовник привласнив 0,1 га, які належить театралам землі, а забудовник стверджує, що безуспішно пропонував опереті компенсацію.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути