chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи проти дозволу на полювання у заповідниках

15 грудня 2010 о 20:26

Київський еколого-культурний центр закликає народних депутатів України не ухвалювати законопроект про полювання у заповідниках.

Директор КЕКЦ Володимир Борейко повторно звернувся з відкритим листом до голови Верховної Ради України Володимира Литвина з проханням «не ганьбити Верховну Раду і не ухвалювати скандальний законопроект про полювання в заповідниках».

Як відомо, 2 грудня 2010 року у Верховній Раді зареєстровано Законопроект (реєстр.№7421) про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Депутати М.Комар, В.Камчатний, І.Рибаков, В.Каплієнко і Г.Задирко пропонують парламенту скасувати заборону на полювання в зонах антропогенного ландшафту біосферних заповідників, на території заказників, в охоронних зонах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Екологи нагадали, що у жовтні цього року аналогічний за змістом законопроект (реєстр. № 7288) був підготовлений народними депутатами В.Макеєнком і Л.Клімовим, однак, завдяки активній позиції екологічних організацій та ЗМІ, проект закону був відкликаний його авторами.

На переконання еколого-культурного центру, полювання в нинішніх умовах є не просто забавою, а екологічно небезпечним видом діяльності. За інформацією експертів, через полювання за останні 15 років в Україні чисельність кабана, козулі, диких гусаків, лосів та інших мисливських тварин знизилася на 30-70%.

На бік екологів став і Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, який направив відповідне звернення Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, де попросив роз’яснити позицію Кабінету Міністрів щодо активних намагань скасувати заборону на здійснення мисливства у заповідних зонах.

Віце-спікер наголосив, що у супровідних документах до проекту закону авторами не надано жодного аргументу, який свідчив би про екологічну допустимість мисливства на відповідних територіях, або вказував на те, що у січні 2010 року законодавець помилився, встановлюючи заборону на мисливство в зазначених на зонах.

«Переконаний, будь-яке рішення про послаблення чи зміну охоронного режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду, включаючи біосферні заповідники, має прийматися лише з урахуванням обґрунтованих експертних висновків відповідних наукових, громадських та інших організацій екологічного профілю», — підкреслив він.

Віце-спікер також звернув увагу на те, що на сьогодні відсоток заповідності України ледь сягає 7 % проти європейських показників 12-15 % від території країни.

За матеріалами www.radioera.com.ua та http://tomenko.kiev.ua

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути