chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні пройдуть гастролі польських вуличних театрів

04 травня 2012 о 13:09

З 10 по 13 травня у Києві та Донецьку відбудуться вуличні вистави відомих польських театрів — вже відомий киянам з вистави «Планета Лем» театр «Бюро Подорожей» і «Театр Снів», який завітає до Києва вперше.

Театр Бюро Подорожей (Biuro Podróży) заснований у 1988 році режисером Павлом Шкотаком. Репертуар театру включає чотирнадцять оригінальних вистав, серед яких вісім — під відкритим небом (зокрема, «Carmen Funebre» — володар Першої відзнаки, Нагороди критиків та Нагороди Гамада в Единбурзі, а також Гран-прі Театрального фестивалю в Афінах).

Географія виступів театру нараховує 46 країн на 5 континентах. В тому числі у вересні 2011 року Театр показав киянам футуристичну виставу за творами Станіслава Лема «Планета Лем».

«Бюро Подорожей» – учасник великих театральних фестивалів та володар престижних премій. Цьогоріч він представить українцям виставу «Carmen Funebre».

Натхненням для вистави, створеної 1994 року, стало посилення етнічних конфліктів та війна у Боснії. Працюючи над виставою, колектив Театру зустрічався з біженцями з колишньої Югославії. Їх розповіді сприяли створенню універсальних метафор, що описують долю вигнанців. У „Carmen Funebre" театр «Бюро Подорожей» використовує додаткові елементи посилення інтенсивності переживань: вогонь, світлові ефекти та вражаючу музику.

Театр Снів (Teatr Snów), заснований 1986 року, вважається одним з найцікавіших польських вуличних театрів. Намагаючись не пропустити жодного фестивалю, Театр об'їздив всі куточки Польщі, Чехії, Бельгії, Голандії, Іспанії, Італії та Німеччини. Його вистави неодноразово відзначали на різноманітних фестивалях і конкурсах.

Українці побачать спектакль «Кімната» (реж. Зджіслав Гурський).

Дивовижна кімната знаходиться на кордоні марень і реальності. Її мешканець абсолютно не такий як ми, він більший за нас і світ його теж більший.

Він виглядає абсолютно безпорадним і самотнім, але до своїх монотонних щоденних клопотів ставиться з непідробним інтересом, в той же час пильно спостерігаючи за тим, що відбувається навколо, але через призму власних мрій і потреб.

Мріючи про кохання не помічає ту, яка турбується про нього, організовує його життя й часом (можливо, не тільки уві сні) стає його парою. Могла б нею бути. Якщо б він її зауважив.

Вистави відбудуться за таким розкладом:

Донецьк

10 травня — 11 травня

Парк Щербакова, 21:00

Київ

10 травня — 11 травня

Площа під Аркою Воз'єднання (Володимирський узвіз, 2) , 19:00

12 травня — 13 травня

Площа під Аркою Воз'єднання (Володимирський узвіз, 2) , 21:00.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...