chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях відсвяткували День вишиванки

05 травня 2012 о 15:02

День вишиванки відсвяткували у Чернівцях. Молодь хизувалася старовинними сорочками, ділилася секретами вишивання. А наймолодшим чернівчанам, які сьогодні народилися — дарували вишивані сорочки просто у пологовому будинку.

Кому пелюшки, а кому й вишиванка. Новонародженим чернівчанам, дівчинці та хлопчикові, у день вишиванки організатори акції подарували сорочки. Молоді матусі в захваті. Кажуть — тепер і самі візьмуться за голку.

Аліна Танас: "Де ще знайдеш такі яскраві кольори, такі барви на іншому одязі. Це ще з давнього покоління передавалося з давнини і буде передаватися і далі".

Уже вп’яте чернівецькі студенти залучають ціле місто до святкування дня національної вишИваної  сорочки. Кажуть, захід допомагає згадати стародавні традиції народного ремесла.

Леся Воронюк, організатор заходу: "Це не щось особливе, це традиційно, красиво – одягнути вишиванку в будень і піти на роботу. Я знаю, що багато людей так робить".

У родині Володимира зберегли традиції. Хлопець із задоволенням сам вишиває мережки, як це робили сто років тому його пращури. Пишається, що у гардеробі має не одну таку сорочку.

 Володимир, учасник акції: "Цю сорочку, яка зараз на мені вишивала моя мама, я спеціалізуюся на мережках, тому що мама в мене старша, тому вона мені доручає робити мережки. Це досить цікаво і треба ці традиції передавати".

А от Тамарі Мітченко цього дня довелось зазирнути до бабусиної скрині. Каже, сорочці, яку вона обрала, понад століття. Її вишивала  бабуся дівчини.

Тамара Мітченко, учасниця акції: "Ці сорочки лежали, як забутий матеріал, але ж подивіться, хлопців скільки, з малесеньких дітей. Люди ів вишивають і піднімають старовинне".

Закінчився день вишиванки на території чернівецького університету. Учасники акції танцювали під буковинські мелодії, співали українських пісень. А ще обіцяли — наступного року провести свято вишиванки одночасно у всіх містах України.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути