chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях відсвяткували День вишиванки

05 травня 2012 о 15:02

День вишиванки відсвяткували у Чернівцях. Молодь хизувалася старовинними сорочками, ділилася секретами вишивання. А наймолодшим чернівчанам, які сьогодні народилися — дарували вишивані сорочки просто у пологовому будинку.

Кому пелюшки, а кому й вишиванка. Новонародженим чернівчанам, дівчинці та хлопчикові, у день вишиванки організатори акції подарували сорочки. Молоді матусі в захваті. Кажуть — тепер і самі візьмуться за голку.

Аліна Танас: "Де ще знайдеш такі яскраві кольори, такі барви на іншому одязі. Це ще з давнього покоління передавалося з давнини і буде передаватися і далі".

Уже вп’яте чернівецькі студенти залучають ціле місто до святкування дня національної вишИваної  сорочки. Кажуть, захід допомагає згадати стародавні традиції народного ремесла.

Леся Воронюк, організатор заходу: "Це не щось особливе, це традиційно, красиво – одягнути вишиванку в будень і піти на роботу. Я знаю, що багато людей так робить".

У родині Володимира зберегли традиції. Хлопець із задоволенням сам вишиває мережки, як це робили сто років тому його пращури. Пишається, що у гардеробі має не одну таку сорочку.

 Володимир, учасник акції: "Цю сорочку, яка зараз на мені вишивала моя мама, я спеціалізуюся на мережках, тому що мама в мене старша, тому вона мені доручає робити мережки. Це досить цікаво і треба ці традиції передавати".

А от Тамарі Мітченко цього дня довелось зазирнути до бабусиної скрині. Каже, сорочці, яку вона обрала, понад століття. Її вишивала  бабуся дівчини.

Тамара Мітченко, учасниця акції: "Ці сорочки лежали, як забутий матеріал, але ж подивіться, хлопців скільки, з малесеньких дітей. Люди ів вишивають і піднімають старовинне".

Закінчився день вишиванки на території чернівецького університету. Учасники акції танцювали під буковинські мелодії, співали українських пісень. А ще обіцяли — наступного року провести свято вишиванки одночасно у всіх містах України.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути