chrome firefox opera safari iexplorer

Івано-Франківську виповнилося 350 років

07 травня 2012 о 08:08

350 років виповнилося Івано-Франківську. День міста відзначають низкою фестивалів. Це свято ковалІв, і лицарський тунір, і фестиваль етнічної музики. Триватимуть святкування протягом тижня.

Щороку Ольга Михайлик зі своїм чоловіком вирушає на площу біля Ратуші відзначати день народження свого тепер уже рідного міста. Жінка переїхала до Івано-Франківська наприкінці 60-х років.

Ольга Михайлик, мешканка Івано-Франківська: «Воно було красиве, але не настільки впорядковане, в 69 році будувався великий Арматурний завод, Автоливмаш, завод тонкого синтезу, багато заводів будувалося, я пишаюся тим, що моя праця вкладена в це місто».

Саме у день міста вирішили створити сім'ю Наталя і Тарас. Разом із ними грандіозне весілля влаштували ще сім пар їхніх земляків.

На 350-річчя Івано-Франківська з'їхалися кілька тисяч гостей. Прибули 28 іноземних делегацій. Уперше в історії міста спільний молебень просто неба  влаштували священики різних конфесій.

Одночасно у місті тривають численні фестивалі. На одному із них у майстерності вправляються ковалі. Десять років тому вони започаткували в Івано-Франківську традицію — створювати спільну композицію. Цьогоріч вирішили -  це буде Арка дружби. ЇЇ вага 30 тонн.

Роджер Бокстель, Президент Бельгійської Федерації ковалів: «Це прекрасна земля, мені тут подобається, я зустрів тут друзів із Нідерландів, із різних країн».

Іншим майданчиком заволоділи лицарі. Незважаючи на спеку, вони в обладунках та зі зброєю. Це учасники клубів історичної реконструкції. На честь Дня міста вони влаштували лицарський турнір.

Святкуватимуть івано-франківці ще цілий тиждень. Програма урочистостей завершиться аж 14 травня, коли до міста привезуть кубок чемпіонату Європи з футболу.

Джерело: 5 канал
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути