chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні судитимуть миколаївських садистів, які не визнають свою вину

24 травня 2012 о 10:00

Сьогодні об 11:00 у Центральному районному суді м. Миколаєва відбудеться попереднє слухання кримінальної справи щодо осіб, обвинувачених у зґвалтуванні і вбивстві Оксани Макар.

Як повідомив Новостям-N помічник голови суду Максим Митрофанов, попереднє засідання буде вести суддя Олена Селіванова, яка і очолила колегію суддів у даній справі. У зв'язку з тим, що засідання попереднє, Селіванова вестиме його одноосібно. При цьому прізвища суддів, які увійшли до колегії, все ще не розголошуються.

На прохання мами Оксани перше засідання буде закритим. «На цьому засіданні буде розглядатися сексуальна сторона справи. Я — мама, мені самій буде дуже боляче все це слухати. Але обговорювати це прилюдно не хочу. Прошу всіх: поставтеся до мого рішення з розумінням. Усі наступні засідання будуть відкритими, і ми зробимо все можливе, щоб про хід слухань знали якнайбільше людей», — заявила Комсомольской правде Тетяна Суровицька.

Як зазначає газета, до Миколаєва вже почали з'їжджатися представники ЗМІ, в тому числі і закордонних. А власник німецької газети Berliner TagesZeitung Рейко Оптиц, який намагався організувати лікування Оксани в Німеччині, а після її смерті став допомагати побитій Саші Поповій, і не залишав Україну. За словами мами Макар, він буде стежити за ходом процесу від початку до кінця.

За даними видання, обвинувальний вирок буде зачитано до початку Євро-2012. «Враховуючи міжнародну увагу до цієї справи і скандал, який спалахнув на самому її початку (коли двох підозрюваних відпустили під підписку про невиїзд), було поставлено чітке завдання: не тягнути. Від цього залежить імідж України на європейському рівні», — заявило джерело газети в правоохоронних органах.

Крім того, стало відомо, що в залі суду встигли провести ремонт: тут постелили нову підлогу, пофарбували стіни і лаву підсудних, замінили плафони освітлення, а за спинами суддів повісили новий стенд із державною символікою. При цьому в самому суді запевняють, що ремонт до резонансної справи ніякого відношення не має.

КП в Украине також зазначає, що жоден з підозрюваних свою провину досі не визнав. За їхньою версією, ніякого зґвалтування не було і все відбувалося за згодою Оксани. Однак, судячи з обвинувального висновку (всім трьом закидають умисне вбивство з особливою жорстокістю, скоєне за попередньою змовою групою осіб), слідство в ці заяви не повірило.

«Наскільки мені відомо, захист обвинувачених будуватимуть на підставі визнання Євгена Краснощока (відеозапис, що потрапив в інтернет, де Євген розповідає, як усе було, — ред.). Хоча не відкидається, що постараються у смерті Оксани звинуватити її саму: мовляв, була п'яна і випадково зайшла у багаття», — зазначило джерело газети в суді Центрального району Миколаєва.

Як повідомляється, громадські організації, які ще недавно обіцяли в день суду провести у місті масові мітинги, вирішили від цієї ідеї відмовитися. При цьому вони скерували на засідання своїх спостерігачів. Проте в день суду Центральний район міста патрулюватимуть посилені наряди міліції.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути