Перша операція вітчизняних нейрохірургів із вживлення електродів у головний мозок закінчилася успіхом. Тепер, як повідомляє ТСН, 22-річна дівчина, перша пацієнтка, понад десять років прикута до інвалідного крісла, має всі шанси вийти з лікарні на власних ногах.
Ще дитиною Наталя Титова перенесла складну форму грипу, яка за кілька років її всадила в інвалідний візок. Діагноз — дистонія — встановили лише через 14 років, коли дівчинка вже і їсти не могла сама. Наталю оперували півдоби. В її головний мозок вживили спеціальний електрод, який із часом допоможе відновити всі рухи.
Медики ретельно готувалися до операції. Шукали, у яку саме зону ядра мозку вживляти імплантат, оскільки тут головне не нашкодити. Тільки «прооперувавши» у віртуальному світі, хірурги йдуть до операційної.
Нейрохірурга Костянтина Костюка консультують угорці та білоруси, у яких кількарічний досвід проведення таких операцій. Перед тим як остаточно вживити імплантат, хворому встановлюють записувальний електрод. Якщо побічних дій немає, вставляють у мозок 9-сантиметровий імплантат. Тут оперують і пацієнтів із хворобою Паркінсона, яка, як і дистонія, медикаментозному лікуванню не піддається.
Ліквідувати мимовільні рухи можуть лише імплантати. Вживленими електродами у головний мозок у світі вже навіть лікують депресію. Зникає пригнічений стан і людина постійно у гарному настрої. Єдиний мінус — занадто дорого.
Вартість електрода, яким, до речі, лікують ще й епілепсію, складає двадцять тисяч доларів.
Сама операція безкоштовна. В усьому світі держава закуповує імплантати. А в Україні ж — це власні гроші хворих.