chrome firefox opera safari iexplorer

Археологи починають пошуки палацу княгині Ольги і місця поховання святих Бориса і Гліба

01 червня 2012 о 15:03

Біля Вишгорода Київської області українські вчені почнуть пошуки заміського палацу княгині Ольги і місця поховання святих Бориса та Гліба.

Про це було оголошено вчора на XVIII науково-практичній конференції «Старожитності Вишгородської землі», яка проводилася з нагоди 80-річчя утворення Київської області.

Засновниками цього проекту стали Інститут археології Національної академії наук України, Вишгородський історико-культурний заповідник і Центр культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь».

Представник Інституту археології Всеволод Івакін повідомив, що в рамках проекту вже зроблено перші кроки — проведено розвідувальне шурфування, яке істотно доповнило дані про історичну топографію давнього Вишгорода. Також було знайдено низку унікальних артефактів.

«Ми віримо, що знайдемо на Вишгородській землі заміську резиденцію княгині Ольги і поховання Бориса і Гліба», — сказав президент Парку Володимир Янченко.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути