chrome firefox opera safari iexplorer

Земля, Венера і Сонце вишикувалися в одну лінію. Фото

06 червня 2012 о 13:38
Мешканці Землі 6 червня стали свідками рідкісного астрономічного явища.

З самого раннього ранку можна було спостерігати, як Венера проходить по диску Сонця, пишуть Вести.ru.

Для бажаючих побачити рух планети на тлі світила обладнані спеціальні майданчики з телескопами, відкриті планетарії.

Подорож Венери — це астрономічна подія століття.

Останній раз його можна було бачити не так давно — в 2004 році, але наступний раз відбудеться тільки через 105 років.

«Таких подій люди чекають місяці і навіть роки. Подібне повториться лише в 2117, але нас до цього часу вже на світі не буде. Унікальна можливість, одним словом!» — пояснив голова товариства астрономів Лос-Анджелеса Майкл Уайт.

Земля, Венера і Сонце шикуються в одну лінію. Венера рухається по диску світила у вигляді невеликої темної плями. Найкрасивіший момент — на початку і в кінці подорожі Венери, коли вона ледь торкається кордону сонячного диска.

Навколо планети виникає обідок, що світиться: світло Сонця заломлюється в атмосфері Венери.

До речі, першим звернув увагу на цей ореол Михайло Ломоносов — ще в 18 столітті. Небесна вистава триває декілька годин.

Вперше проходження Венери фіксує з її орбіти європейський зонд Venus Express. Побачити явище із Землі можуть жителі різних частин світу — Європи, Азії, Австралії, Океанії, Америки. Так, в США десятки людей зібралися біля обсерваторії на голлівудських пагорбах.Фахівці нагадують любителям астрономії, що не можна дивитися на Сонце без захисту, будь то затемнення або рідкісний венеріанський транзит.

Для захисту очей можна використовувати засвічену фотоплівку і рентгенівські знімки, але краще — спеціальні окуляри. Астрологи заздалегідь заспокоюють: нічого поганого зустріч Венери і Сонця не віщує, навіть навпаки — Венера — приносить удачу.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути