chrome firefox opera safari iexplorer

Біля фан-зони Євро-2012 захищали безпритульних тварин

11 червня 2012 о 13:08

За останній тиждень київський Хрещатик став справжньою «меккою» для туристів та фанів футболу. Проте, приходять сюди не лише прихильники Євро-2012, а й ті, хто намагається привернути увагу до проблем, що виникли у зв’язку з чемпіонатом.

Так, днями у столиці відбувся Другий міжнародний марш на захист безпритульних тварин. Кілька сотень зоозахисників за ініціативи Всеукраїнського товариства захисту тварин «За життя» пройшлися від парку ім.Т.Шевченка до фан-зони Євро-2012 на Хрещатику та Майдану Незалежності, вимагаючи від київської влади припинити знищення безпритульних собак і котів та допомогти побудувати притулок для них.

Зоозахисники тримали в руках плакати з написами: «Стерилізації – так! Вбивству – ні!», «Футбол не потребує крові», «Бойкот кривавому чемпіонату!! Ми проти спорту на крові тварин!!», «Сьогодні їм заважають собаки, а завтра – люди», «Ми проти жорстокості» тощо. Деякі з активістів привели на мітинг своїх чотирилапих друзів.

Керівник всеукраїнського товариства захисту тварин «За життя» Офелія Моцарт розповіла, що під час підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012 в Україні було отруєно близько 250 тис. безпритульних тварин. Для цього використовувався фосфід цинку, який викликає смерть тварин у страшних муках.

Наприклад, 7 квітня в Павлівському парку на розі вулиць Павлівська та Гоголівська невідомі розкидали шматочки ковбаси в яких була отруйна речовина. Близько десяти домашніх собак, які з’їли цю приманку, загинули. Заяви ж до прокуратури й досі не дали жодних результатів.

«Знищення тварин у такий варварський спосіб неприпустимий в цивілізованій країні! До Євро-2012 вони знищують котів, собак, птахів. Їм усі заважають! Тож ми вимагаємо від влади, зокрема, київської мерії, припинити ці безчинства, ліквідувати всі комунальні підприємства, які труять безпритульних собак і виділити кошти на стерилізацію та створення притулку для бездомних тварин», – наголосила зоозахисниця.

Активісти також вимагали нарешті розслідувати вбивства та злочини із знущання над собаками «догхантерами». Мітинг кілька разів зупинявся біля входів до фан-зони, що викликало неабиякий інтерес з боку присутніх у ній. Однак офіційні представники прес-центру КМДА виходити до мітингуючи не поспішали.

Лише наприкінці маршу протесту до зоозахисників нарешті вийшов представник Кабміну, якому й було передано звернення про вимоги припинити жорстоке поводження з тваринами в Україні.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

Фото автора

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути