Сімферополь зайняв перше місце в рейтингу криміногенних регіонів України, складеному журналом Forbes.
На другому місці — Севастополь, інші позиції в першій п'ятірці займають, відповідно, Дніпропетровськ, Горлівка та Кіровоград.
Як відзначає видання, за підсумками 2011 року, найбільш криміногенними регіонами в Україні є Схід і Південь. У західних обласних центрах — Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Рівному рівень злочинності удвічі-втричі нижчий.
Найменш небезпечне з великих міст України — Полтава (1,5 тяжких злочинів на 1000 жителів), де, як ідеться у публікації, проживає велика кількість відставних військових.
Як пише Forbes, Севастополь, який є одним з осередків злочинності в країні, у радянські часи був закритим містом і числився серед найбезпечніших міст УРСР. Після розвалу СРСР, пише видання, Крим став яблуком розбрату між Україною і Росією.
«Внутрішні справи, включаючи підтримку правопорядку, відійшли на другий план. На півострові розквітла організована злочинність», — зазначає видання.
Видання як приклад зазначає, що чисельність жителів Севастополя та Вінниці практично однакова — 380 000 і 370 000 відповідно. При цьому рівень злочинності в містах непорівнюваний. У Севастополі в минулому році тяжких злочинів скоєно 6,4 на 1000 жителів.
При цьому у Вінниці на 1000 жителів доводилося усього три тяжких злочини. А в минулому році в місті не було зафіксовано жодного випадку згвалтування.