chrome firefox opera safari iexplorer

На Десні будують котеджі на «червонокнижних» рослинах

21 червня 2012 о 16:39

Активісти Дружини охорони природи (ДОП) «Зелене майбутнє» виявили початок будівництва котеджів в заплаві ріки Десни між селами Погреби й Зазим’я.

Екологи обурюються, адже ця ділянка має надзвичайно високу природну цінність – на декількох гектарах, розпайованих під забудову, зростає велика популяція сибірських півників – рослин, занесених до Червоної книги України.

Минулого року Національний екологічний центр України звертався до Міністерства екології, Генеральної прокуратури, ГУ МВС України, Державної екологічної інспекції України та Державного водного агентства України з листом, в якому йшлось про недопустимість будівництва тут будинків через величезну водоохоронну та природничу цінність територій на березі Десни.

Проте всі ці звернення екологів були проігноровані.

«Початок будівництва тут – це лише перші дзвіночки. Наразі вся заплава Десни розпайована і шляхом зміни цільового призначення земель її продають та починають будувати маєтки. Якщо цього не припинити, то, особливо після зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, вся долина Десни на Київщині поступово перетвориться на другу Конча-Заспу», – переконаний командир ДОП «Зелене майбутнє» Андрій Плига.

Він нагадав, що існує проект створення національного природного парку «Подесіння», який має охопити всю заплаву Десни і вбереже її від забудови. Проте зараз створення цього парку зайшло в глухий кут.

Активісти готують скарги до контролюючих органів, щоб припинити незаконне будівництво в заплаві річки.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути