chrome firefox opera safari iexplorer

Київський зоопарк хочуть перенести заради дерибану землі?

05 липня 2012 о 08:46

Національний екологічний центр виступає проти розділення Київського зоопарку на дві частини та перенесення його на Труханів острів чи деінде.

Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі НЕЦУ.

Як відомо, у червні 2012 р. головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявив про намір розділити Київський зоопарк на два майданчика: місце для життя тварин і науково-дослідницький центр. Архітектор аргументував таке розділення скаргами місцевих мешканців на тварин, що утримуються у зоопарку, і пропозиціями 20-річної давнини щодо перенесення зоопарку із Шулявської балки через «крики тварин» і «відповідні запахи».

Окрім того, депутат Київради, член Ради директорів компанії «XXI століття» Андрій Миргородський в інтерв’ю газеті “Сегодня” заявив, що є потенційна можливість створення філіалу Київського зоопарку на Трухановому острові. За його словами, столичний зоопарк потребує негайної реконструкції, а на Трухановому острові можна створити комфортніші умови для тварин.

На переконання представника Національного екологічного центру України Олега Андроса, «Київський зоопарк — це об'єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, і будь-які його межі, хоча б на метр, можна посунути лише указом Президента. Якщо Целовальник вважає, що можна кудись перенести зоопарк, то він сильно помиляється. Так само помилявся у 2007 р. тодішній голова КМДА Леонід Черновецький, заявляючи про плани перенесення зоопарку до Вишгорода й підігруючи таким чином забудовному бізнесу».

На думку екологів, якщо зоопарк буде перенесено з Шулявської балки, негайно розпочнеться розбазарювання Київрадою його землі та знищення унікального об'єкта природно-заповідного фонду. А тому заяву головного архітектора Києва можна розглядати як провокацію і перевірку громадськості на готовність до спротиву дерибану київської землі.

Аргументацію Целовальника про те, що киянам заважає шум Київського зоопарку, заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк вважає смішною і такою, що не витримує критики. «Значно більшій кількості мешканців Києва заважає сам Целовальник – завдяки своїм забудовним планам. А пан Миргородський заявами про філіал зоопарку на Трухановому острові фактично схвалює забудову майбутнього об'єкта ПЗФ», зазначив він.

На думку представників НЕЦУ, натомість Київському зоопарку справді необхідно провести реконструкцію більшості вольєрів, які є застарілим спадком радянських часів. Нинішньої території Шулявської балки цілком достатньо для їх розширення та реконструкції, вважають екологи.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути