chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові демонтують пам’ятник Незалежності України. ФОТО

05 липня 2012 о 11:00

«У Харкові знесли пам’ятник Незалежності України!», «Похорон української незалежності на сході!». Такі заголовки заполонили за минулу добу сторінки багатьох ЗМІ, пише Голос України.

Про те, що монумент у Харкові буде розібрано, а сама площа довкола нього зазнає реконструкції, харків’янам місцева влада оголосила задовго до початку робіт. На початку року міськрада ухвалила проект реконструкції площі Р. Люксембург, відповідно до якого пам’ятник підлягає демонтажу, а новий у вигляді жінки з лавровим вінком передбачається звести на площі Конституції, де нині також відбуваються масштабні роботи з реконструкції.

Фото podrobnosti.ua

Головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький заявив, що пам’ятник демонтують тому, що він не вписується в новий план транспортної розв’язки площі.

Фото gazeta.ua

«Ця площа не працює. До того ж, це один із найневдаліших пам’ятників. Наш сокіл символізує незалежну Україну, а вийшов він агресивним, недоладним», — резюмував архітектор. За його словами, надалі на площі Рози Люксембург ніяких пам’ятників не встановлюватимуть. Це буде ще одне зручне й гарне місце для відпочинку харків’ян.

Водночас якийсь активіст молодіжної НУО «Фонд регіональних ініціатив» Одислав Німа, повідомляють ЗМІ, був шокований таким рішенням. Цитую: «Це просто шок. Проходжу біля пам’ятника — його просто рубають на шматки. Він величезний — заввишки сім поверхів. Запитую в робітників, хто дав їм наказ. Кажуть, завдання міської адміністрації. До Євро обіцяли провести реконструкцію. Євро минуло. Ми не віримо, що пам’ятник зносять тільки з архітектурних міркувань», — обурився він.

Фото kharkov.kp.ua

Нагадаємо

Монумент Незалежності харківського скульптора Олександра Рідного було відкрито 2001 року до десятої річниці незалежності України. Роботи вели поспіхом, як завжди аврально, до дати, а тому все вийшло погано. У народі його нарекли «пам’ятником вороні».

Необхідно, мабуть, сказати й те, що ескіз майбутнього пам’ятника та художні контури площі, що перебудовується, погоджували з колишнім міським головою Харкова, а згодом — керівником області Є. Кушнарьовим.

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути