chrome firefox opera safari iexplorer

За рік стан демократії в Україні погіршився — Freedom House (доповнено)

05 липня 2012 о 11:54

Протягом року ситуація щодо стану демократії в Україні залишилась незмінною, а в деяких питання навіть погіршилась.

Про це під час презентації звіту Freedom House присвячаеної стану демократії в Україні сказав голова міжнародної правозахиної організації Девід Креймер, передає кореспондент УНН.

Д.Креймер нагадав, що рік тому Freedom House видало звіт щодо ситуації з демократією в Україні під назвою «Б'ючи на сполох: на захист демократії в Україні».

«Ми робили попередження про консолідацію влади за рахунок демократичного розвитку, а також піднімали такі питання як вибіркове правосуддя, втручання СБУ, незадовільні місцеві вибори у жовтні 2010 року»,- сказав він.

Креймер зауважив, що за рік більшість із ключових питань, які піднімались у звіті залишились без змін, а в деяких випадках ситуація навіть погіршилась.

«Сьогодні двома найбільшими чинниками, які підривають демократію в Україні, є виборче переслідування політичних опонентів, і поширення корупції як невід´ємної частини управління», — йдеться у звіті Freedom House стосовно України, повідомляють Коментарі.

Окрім того, бойкот європейськими лідерами футбольного чемпіонату Євро-2012 сигналізує про початок міжнародної ізоляції України, яку влада може уникнути, «дозволивши опозиціонерам, у тому числі ув´язненим, брати участь у парламентських виборах в жовтні 2012 року».

Крім того, Freedom House вважає за необхідне забезпечити імплементацію закону про доступ до публічної інформації та розробку законопроекту щодо медіа-власності, спрямованого на забезпечення прозорості та зменшення монополізації ЗМІ.

За словами виконавчого директора Інституту масової інформації Вікторії Сюмар, яка була присутня на представленні звіту, в Україні існує монополізація ЗМІ і дисбаланс у висвітленні інформації.

За її даними, в 70% матеріалів ЗМІ йдеться про представників влади і лише в 30% — про опозицію.

Міжнародна неурядова організація Freedom House вважає доцільним скасувати депутатську недоторканність для боротьби з корупцією в Україні.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути