chrome firefox opera safari iexplorer

Заморожені вітаміни — найкраща втіха взимку

06 липня 2012 о 15:25

Літо — надзвичайно клопітка пора для господинь, адже треба не лише встигнути впоратися на грядках і в саду, зібрати дари природи, а й заготовити їх на зиму.

Останнім часом набуває поширення такий метод консервації, як заморожування овочів та фруктів. Зробити це зовсім нескладно. У невеликі контейнери з накривками чи пластикові стаканчики складіть попередньо помиті й просушені продукти і поставте їх у морозильну камеру, радить Голос України.

Із власного досвіду скажу, що не втрачають ні аромату, ні смаку та привабливого зовнішнього вигляду заморожені вишні. Узимку їх можна використовувати як для компотів та вареників, так і для оздоблення тортів та морозива.

А ось черешні втрачають у якості.

Можна заморожувати солодку кукурудзу, зелений горошок, подрібнену зелень (її раджу складати у маленькі ємності, які можна вирізати з контейнерів, в які зазвичай пакують шоколадні ласощі).

Справжньою знахідкою для господинь узимку й навесні будуть попередньо натерті й заморожені червоні буряки та морква. Що ближче до весни, то більше ці овочі дорожчають, а в коморах вони часто псуються. Тому ліпше запаси пустити на переробку.

Значно пришвидшиться приготування страв із капусти, якщо у вашому морозильнику знайдеться пакетик заготовки. Її можна економно зробити із головок, які залишилися після приготування голубців.

А ще торік я спробувала заморожувати скибки гарбузів: шкода було втрачати помаранчеві плоди так званого волоського сорту, з яких готуємо дуже смачну й поживну кашу. Отож, добре промиті скибки обгортаємо кулінарною плівкою — і до морозильника. Із заморожених шматочків дуже легко знімається шкірка (вона стає, як плівка). Легко відтискаємо смачний солодкий сік (його із замороженого гарбуза виходить багатенько), а м’якоть використовуємо для каш або начинки для пирогів.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути