chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явилася мотузкова траса через Дніпро. ФОТО

10 липня 2012 о 11:01

11 липня у Києві офіційно відкриють троллей (мотузкову трасу) через Дніпро, що з'єднує арку Дружби Народів із Труханів островом.

Довжина траси становить 600 метрів, тож – це найдовший троллей у країні, що найближчим часом повинні підтвердити представники Книги рекордів України, пише The Village.

Траса проходить паралельно Пішохідному мосту. На оглядовому майданчику біля арки Дружби Народів мотузки кріпляться до залізного стовпа, а із протилежної сторони — до 12-метрової вишки на пляжі Труханова острова.

На старті й фініші працюють по два інструктори. На оглядовому майданчику пасажира споряджають, проводять інструктаж і відправляють «у дорогу», а на острові — зустрічають, допомагають спуститися й зняти кріплення. Троллей працює тільки в одному напрямку, так що повертатися доведеться Пішохідним мостом, відзначає портал.

Зараз траса складається із двох мотузок, кожна з яких витримує до 2,5 тонни. У майбутньому їх планують замінити на трос, розрахований на 12 тонн. На тросі можна буде розвити більшу швидкість, а під час дощу він не буде намокати й провисати.

Швидкість спуска на мотузковому троллеї не перевищує 60 км/година, у результаті шлях з одного боку Дніпра на інший займає 40-60 секунд.

Мотузковий шлях уже встановлений, протестований і на цьому тижні почне працювати.

Прокататися можна буде щодня з 11.00-12.00 до 21.30 як мінімум до 1 серпня. Щоправда, 60-секундне задоволення обійдеться у 150-200 гривень. Хоча для школярів, студентів і пенсіонерів обіцяють знижку у 50%.

Максимальна вага, з якою допускають на мотузкову переправу, — 150 кг, мінімальний — близько 30 кг (якщо менше, є ризик не долетіти). Дітям до 8 років дозволяють спускатися тільки разом з дорослими, за умови, що загальна вага пасажирів не перевищує 100 кг.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути