chrome firefox opera safari iexplorer

Будівництво на Старонаводницькій може знищити Башту Київської фортеці

12 липня 2012 о 13:39

Територію навколо Башти № 4 Київської фортеці, яку вже передали в приватні руки, хочуть забудувати хмарочосами.

По це заявив депутат Київради (БЮТ-Батьківщина), голова комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Депутат розповів, що до порядку денного сьогоднішньої сесії Київради внесений проект рішення щодо передачі ТОВ будівельно-Інвестиційна компанія «Київ житло-інвест» земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-А

«Наша комісія не погодила зазначений проект рішення та ухвалила зняти його з розгляду на сесії Київради і направити на доопрацювання в ГУ охорони культурної спадщини, оскільки зазначена земельна ділянка розташовується в зоні регулювання забудови І категорії, в безпосередній близькості до пам’ятки архітектури національного значення – Башти № 4 Музею «Київська фортеця», — повідомив О. Бригинець.

Депутат розповів, що згідно з висновками Наукового-дослідного і проектного інституту містобудування схил, на якому збудована Башта №4, знаходиться в зсувонебезпечному стані через місце розташування пам’ятки: між схилом та дорогою. Заплановане будівництво, саме на цій ділянці значно погіршить унікальний стан пам’ятки.

Нагадаємо, 26 квітня 2012 року Київрада передала приміщення у нежитловому будинку на вулиці Старонаводницькій, 2-А «Музею історичного культурного надбання ПЛАТАР».

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути