У день страйку російської Вікіпедії 10 липня відвідуваність статей української Вікіпедії значно перевищила середньостатистичні показники.
Головну сторінку в цей день було відвідано 103 886 рази, тоді як зазвичай відвідують 20-25 тисяч, повідомив виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна».
Такі статті, наприклад, як Українська мова, Київ, Москва, Росія, Ялта, Шопен, Шекспір відвідували в 2-3 рази частіше, а Україна і Джастін Бібер — в 7 разів частіше, ніж в попередні дні липня.
Це свідчить про те, що українська Вікіпедія має значний потенціал, який не розкривається через те, що багато українців володіють також російською. Хоча завдяки користувачам, відданим українській Вікіпедії, цей мовний розділ на даний момент за кількістю статей займає 14-е місце, а за відвідуваністю — 20-е (квітень 2012) місце у світі.
Сприяти збільшенню відвідування української Вікіпедії може також зміна налаштувань у пошукових системах.
Наприклад, якщо на комп'ютері встановлена російська версія «Windows», то Google, за змовчанням шукає насамперед сторінки російською мовою. Для того, щоб пошук спочатку проводився в українських джерелах, слід змінити налаштування пошуку.
Нагадаємо, що страйк російської Вікіпедії був викликаний поправками до закону «Про інформацію...», які обмежують свободу в інтернеті.
Українська «Вікіпедія» станом на сьогодні містить майже 358 тисяч статей і є на 14 місці за кількістю матеріалів з-поміж усіх 282 мовних розділів енциклопедії.
У листопаді 2011 року повідомлялося, що українська вікі вийшла на третє місце за темпами зростання популярності.