chrome firefox opera safari iexplorer

Українська Вікіпедія — перша в світі за зростанням популярності

08 листопада 2012 о 12:04

За підсумками жовтня 2012 українська Вікіпедія вперше подолала рубіж у 60 мільйонів переглянутих за місяць сторінок (62,2 млн.) і за темпами зростання популярності стала першою в світі серед 30 найбільш відвідуваних Вікіпедій (+42% до жовтня 2011), випередивши арабську і китайську.

Українська Вікіпедія також вперше увійшла в число 19 найпопулярніших у світі за числом переглянутих сторінок, що на чотири щаблі вище ніж у жовтні 2011.

Досі українська Вікіпедія підіймалася у світовому рейтингу популярності лише на 20 місце — у грудні 2011 і квітні 2012.

Юрій Пероганич, член-правління і виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» вважає, що такі високі досягнення стали наслідком кількох чинників — швидкого зростання проникнення Інтернету, діяльності «Вікімедіа Україна» з промоції і популяризації Вікіпедії, а головне — пасіонарності редакторів української Вікіпедії, котрі безоплатно жертвують свій час і знання, створюючи нові і розширюючи існуючі статті вільної енциклопедії, яку редагувати може кожен.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути