chrome firefox opera safari iexplorer

Українська Вікіпедія — перша в світі за зростанням популярності

08 листопада 2012 о 12:04

За підсумками жовтня 2012 українська Вікіпедія вперше подолала рубіж у 60 мільйонів переглянутих за місяць сторінок (62,2 млн.) і за темпами зростання популярності стала першою в світі серед 30 найбільш відвідуваних Вікіпедій (+42% до жовтня 2011), випередивши арабську і китайську.

Українська Вікіпедія також вперше увійшла в число 19 найпопулярніших у світі за числом переглянутих сторінок, що на чотири щаблі вище ніж у жовтні 2011.

Досі українська Вікіпедія підіймалася у світовому рейтингу популярності лише на 20 місце — у грудні 2011 і квітні 2012.

Юрій Пероганич, член-правління і виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» вважає, що такі високі досягнення стали наслідком кількох чинників — швидкого зростання проникнення Інтернету, діяльності «Вікімедіа Україна» з промоції і популяризації Вікіпедії, а головне — пасіонарності редакторів української Вікіпедії, котрі безоплатно жертвують свій час і знання, створюючи нові і розширюючи існуючі статті вільної енциклопедії, яку редагувати може кожен.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути