chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти пропонує дітям-інвалідам пред’являти документи, які неможливо отримати

16 липня 2012 о 13:54

Серед осіб, які мають право на позаконкурсний вступ, є категорія дітей-інвалідів. В своєму листі від 20.06.2012 №1/9-461 МОНмолодьспорту наводить перелік документів, які можуть підтвердити факт наявності певної пільги чи привілеї. Зокрема, визначено, що для підтвердження своєї пільги діти-інваліди повинні особисто пред’явити довідку МСЕК або посвідчення (пенсійне або отримувача державної соціальної допомоги).

Відповідно до положень Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» дитиною-інвалідом вважається особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем  може  призводити  до  обмеження  її  життєдіяльності, внаслідок  чого  держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист. Статус дитини-інваліда встановлюється на основі проведеної медичної експертизи, в результаті чого дитина отримує відповідний підтверджуючий документ.

За інформацією ОПОРИ, на практиці скористатися правом на позаконкурсний вступ не так легко, як здається. Так, у ст. 7 Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні» чітко вказано, що експертиза для дітей (осіб віком до 18 років) проводиться лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів, а для повнолітніх — медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). Це означає, що неповнолітні вступники не можуть отримати довідку МСЕК (яку визначає лист Міністерства), оскільки проходять медичну експертизу в інших закладах.

Нагадаємо, в разі, якщо абітурієнт не в змозі пред’явити відповідну довідку чи  посвідчення (наприклад, якщо воно заходиться на стадії обміну на посвідчення нової форми, чи виробляється дублікат у разі втрати чи непридатності для користування попереднього), його позбавляють можливості реалізувати своє право.

Розділи: Новини освіти

5 травня

Інші дати
Народився Сидір Воробкевич
(1836, м. Чернівці – 1903) – український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог.
«Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, Тільки камінь має. Як ту мову мож забути ? Котрою учила Нас всіх ненька говорити Ненька наша мила ?» (Сидір Воробкевич)
Розгорнути
Народився Юрій Липа
(1900, м. Полтава – 1944) - громадський діяч, письменник, історіософ, публіцист.
Розгорнути