chrome firefox opera safari iexplorer

Аграрна катастрофа: дощі вже нічим не допоможуть цьогорічному урожаю

17 липня 2012 о 09:56

Дощі, які пройшли в Україні минулого тижня, вже нічим не допоможуть раннім зерновим, які на півдні, зокрема, у Миколаївській, Херсонській, а також у Кіровоградській і Дніпропетровській областях вже фактично закінчують збирати.

Про це заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, повідомляє портал «Дело».

Кульбіда зазначив, що негативний вплив тривалої відсутності дощів уже зіграв свою роль.

Він також нагадав, що аграрії значно розширили площі під кукурудзою, бо виробництво цієї культури буде високим.

«Щодо пізніх культур можемо говорити про певне поліпшення умов для вегетації кукурудзи та формування її продуктивних коренів. Звичайно, (погодні умови) позитивно вплинуть на формування кошиків соняшнику, і на всі інші культури вони також матимуть позитивний вплив», — сказав Кульбіда.

«При цьому той негативний вплив, який мав місце — він уже відбувся, особливо якщо це стосується критичних періодів розвитку господарських рослин. Це однозначно несе в собі зниження майбутнього врожаю, проте будемо сподіватися, що це зниження буде не настільки значним», — зазначив він.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути