chrome firefox opera safari iexplorer

На вимогу Польщі українська прокуратура допитала ветерана УПА. ВІДЕО

30 липня 2012 о 12:40

Генпрокуратура Польщі порушила кримінальну справу проти дій бандерівського підпілля на Волині. Українською прокуратурою, на запит польських силовиків, «за фактами злочинів проти польського народу» був допитаний ветеран УПА Степан Бакунець. ВІДЕО

Про це повідомляє громадянська ініціатива «Поліська Січ» з посиланням на Дубровицьку районну прокуратуру Рівненської області.

За словами представників райпрокуратури, вони виконували окреме доручення Генпрокуратури України, яка отримала від польської генпрокуратури запит про «надання правової допомоги у кримінальній справі, порушеній за фактом злочинів проти польського народу».

У клопотанні польська сторона звертається з проханням «провести слідчі дії із громадянином України Бакунцем Степаном Сидоровичем, який у 1962 році оселився в одному з сіл Дубровицького району».

«Ми виконали це доручення і допитали [ветерана], бо окреме доручення у кримінальній справі підлягає обов'язковому виконанню, — зазначили у районній прокуратурі. — Допитали і направили протокол допиту в прокуратуру Рівненської області, а далі вони вже якось передавали на Польщу».

На думку громадської ініціативи, підставою для таких слідчих дій стали твердження польського історика Ґжеґожа Мотики, який звинуватив відділ УПА Григорія «Коробки» Перегійняка в ліквідації польської колонії Паросля поблизу села Антонівка в Сарнецькому районі Рівненщини.

Допитаний райпрокуратурою ветеран УПА Степан Бакунець, який служив у загоні «Коробки», повідомив «Поліській Січі», що ніколи не чув про колонію Паросля.

Також Бакунець зазначив, що на запитання прокуратури розповів про свою участь в облозі бійцями УПА села Гута-Степанська (сьогодні село Гута Костопільського району Рівненщини) в липні 1943 року.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути