chrome firefox opera safari iexplorer

Прокуратура знову переслідує українських журналістів

16 травня 2012 о 10:54

Автора скандального фільму про Лук'янівське СІЗО Костянтина Усова викликали на допит та звернулися до ТВі з проханням повідомити про місце знаходження журналіста.

Відповідний запит у своєму Facebook оприлюднив сам журналіст.

«Прокуратура звернулась до ТВі з вимогою надати інформацію про моє місцезнаходження», — написав він.

Згідно із документом, у провадженні слідчого відділу прокуратури Києва перебуває кримінальна справа щодо службових осіб СІЗО за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу.

«Під час слідства у кримінальній справі виникла необхідність у проведенні слідчих дій за участю Усова», — зазначається у документі.

При цьому слідчий відзначає, що за його інформацією, Усов перебуває у службовому відрядженні.

Тому слідчий просить телеканал ТВі надати інформацію про те, в якій країні перебуває журналіст, та про дату початку і закінчення відрядження.

Частина 3 статті 365 КК стосується вчинення службовою особою дій, які виходять за межі повноважень, якщо вони зашкодили правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, а також якщо це супроводжувалось насильством з тяжкими наслідками.

Як відомо, у своєму документальному фільмі Усов зміг зняти жахливі умови людей, які утримуються в СІЗО.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути