chrome firefox opera safari iexplorer

На День незалежності у Києві відкриють музей шістдесятництва

08 серпня 2012 о 10:23

У травні в прес-службі КМДА повідомляли, що відкриття музею шістдесятництва в приміщенні на вул. Гончара, 33 стане подарунком городянам до Дня Києва. Тепер в міськадміністрації обіцяють, що «музей  шістдесятництва представить киянам свою експозицію вже до Дня незалежності України».

Експозиція буде містити тисячі експонатів, починаючи від рукописів, старих фотографій і закінчуючи особистими речами шістдесятників. На виставці будуть представлені матеріали, що належать або пов'язані з Іваном Драчем, Василем Стусом, Іваном та Надією Світличними, Миколою Вінграновським, В'ячеславом Чорноволом, Дмитром Павличком та ін. Головна ідея виставки — екскурс в історію, пов'язану з боротьбою за національне відродження, феноменом самвидаву, репресіями, яким піддавалися поети і письменники шістдесятники, відродженням народних традицій.

Ідея створення музею належить громадській організації Музей шістдесятництва. Основою колекції музею є близько 20 тис. експонатів, зібраних організацією. Музей історії Києва, у приміщенні якого і облаштують музей, отримав дозвіл влади на відкриття філії ще в 2006 році, проте тоді ідею не реалізували. Тим не менш, організація продовжувала збирати матеріали для створення музею.

Період шістдесятництва охоплює порівняно невеликий відрізок часу — 60-і роки минулого століття. Як субкультура радянської інтелігенції, шістдесятники представляють переважно покоління, яке народилося приблизно між 1925-м і 1945-м роками. На формування їхніх поглядів вплинули роки сталінізму, Велика Вітчизняна війна і час хрущовської відлиги.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути