chrome firefox opera safari iexplorer

Згорів двохсотрічний Київський тюремний замок

13 серпня 2012 о 17:28

Історичний будинок на вул. Щорса, 44-Г, про пожежу в якому повідомляли ЗМІ, – це пам’ятка архітектури Київський тюремний замок, якому понад 200 років.

Про це «Рідній країні» повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Насправді це 200 річний будинок — пам’ятка , який знаходиться на закритій охоронюваній території, тому стороння людина проникнути туди не могла. Зважаючи на це, дуже актуальною може бути версія підпалу з метою знищення будівлі для того, щоб на її місці побудувати хмарочос», — наголосив О. Бригинець.

Тому депутат звернувся до Прокуратури м. Києва з проханням перевірити чи була відкрита кримінальна справа і чи розглядається саме версія навмисного підпалу будівлі.

Також О. Бригинець наполягає на можливості відкрити провадження за статтею 298 ККУ (В частині знищення, руйнування або пошкодження пам′яток — об′єктів культурної спадщини).

«Оскільки я не зміг потрапити на закриту територію будівлі і особисто перевірити стан пам’ятки, я також звернувся до ГУ охорони культурної спадщини з проханням перевірити стан споруди і ні в якому випадку не допустити її знесення. Я пропоную управлінню звернутись до суду з позовом щодо повернення зазначеної споруди до державної власності», – розповів О. Бригинець.

О. Бригинець зазначив що згадана споруда є частиною Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

Як відомо, останнім часом відбулось декілька скандалів навколо Київської фортеці. Останній – це звільнення з посади директора музею В. Кулінича, в якого навіть забрали квартиру подаровану О. Поповим до Дня працівника культури. Суд щодо поновлення В . Кулінича на посаді директора закладу відбудеться сьогодні о 15.00 в Дарницькому районному суді.

Довідка

Київський тюремний замок – пам’ятка архітектури, збудований в 1812 році, є однією з небагатьох споруд такого типу, що збереглися в Україні. В основу планування замку покладено проект архітектора А. Захарова, пристосований до місцевих умов київським архітектором А. Меленським.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути