chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська облрада відмовилася фінансувати видання україномовних книг?

16 серпня 2012 о 09:11

Як повідомили УНІАН у прес-службі Львівської ОДА, понад 200 найменувань книг українською мовою в області не можуть бути видані, оскільки Львівська обласна рада досі не може погодити Положення про підтримку вітчизняного книговидання на 2012 рік, яким передбачено 300 тис. грн для видавництва україномовних книг. Рішення про включення книг до переліку видань, які претендують на підтримку обласної програми підтримки книговидання на 2012 рік, приймаються на засіданні постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради та Громадської експертної ради з питань книговидання при облраді.

У Львівській ОДА зазначають, що Головне управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації Львівської ОДА провело усю підготовчу роботу з реалізації згаданого напрямку, а саме: було зібрано та узагальнено усі пропозиції від авторів та книговидавців про надання підтримки українському книговидавцю, розроблено Положення про підтримку вітчизняного книговидання в рамках Регіональної програми розвитку інформаційного простору на 2012—2016 роки, внесено зміни до списку членів експертної ради.

Однак, із незрозумілих причин, як йдеться у повідомленні прес-служби Львівської ОДА, на сьогодні дане Положення і досі не може підписати голова Львівської обласної ради, а засідання експертної ради (головою якої є голова депутатської комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради О. Шейка — УНІАН), так жодного разу і не відбулося. ***

Натомість у Львівській обласній раді значили, що звинуваченнями облради Львівська ОДА прикриває своє небажання віднайти додатково кошти на Програму підтримки вітчизняного книговидання на 2012 рік. У облраді нагадали, що ще у січні 2012 року депутати обласної ради підтримали рішення, щоб при перегляді бюджету передбачити додатково 600 тис. грн на фінансування цієї програми. Однак до сьогодні жодних пропозицій від Львівської ОДА не надходило.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути