chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська «Рукавичка» отримала приз на бієнале ілюстрації

06 вересня 2011 о 11:19

Минулої п’ятниці, 2 вересня, у Братиславі завершилося престижне бієнале серед ілюстрацій «ВІВ-2011». Одним з переможців цього конкурсу стала і українська дитяча книга «Рукавичка», ілюстрації до якої створили художники львівської творчої майстерні «Аґрафка» Романа Романишин та Андрій Лесів. «Рукавичка» отримала приз «Почесна відзнака видавцеві», повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

Книга була видана тернопільським видавництвом «Навчальна книга – Богдан» і вже цього року встигла отримати відзнаку гран-прі Львівського дитячого фестивалю. Також ця книга буде представлена на цьогорічному Форумі видавців у Львові.

Щодо самої творчої майстерні «Аґрафка», то вона займається ілюструванням та проектуванням книг з 2005 року. Протягом останнього року Романа та Андрій плідно співпрацюють із видавництвом «Навчальна книга – Богдан».

Бієнале «ВІВ» відбувається з 1967 року і є одним з найповажніших світових конкурсів в царині дитячої книги та ілюстрації. В цьому році на конкурсі були представлені 458 книг із 44 країн.

Це перша перемога на бієнале  «ВІВ» в Братиславі українських ілюстраторів за 20 років Незалежності України. До цього разу лише тричі українські ілюстратори та книги отримували нагороди «ВІВ»: «BIB-1971» — Володимир Голозубов («Золоте яблуко») за ілюстрації до книги «Два півники»; «BIB-1983» — Юрій Чаришніков («Золоте яблуко») за ілюстрації до книги Рудольфа Еріха Распе «Барон Мюнхгаузен»; «BIB-1985» — почесна відзнака BIB для книги «Тарас Шевченко. Поеми», художник — Олександр Івахненко.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути