chrome firefox opera safari iexplorer

На Луганщині та Дніпропетровщині російська мова теж стала регіональною

17 серпня 2012 о 12:22

Луганська та Дніпропетровська облради надали російській мові статус регіональної. Відповідне рішення було прийняте на сесіях в п’ятницю.

Документи прийняті у рамках реалізації закону про мовну політику.

У рішенні Луганської облради сказано, що облрада рекомендує сільським, селищним, міським радам розглянути це питання й прийняти рішення про використання регіональної мови у своїй роботі, діловодстві, документації.

Акти облради приймаються державною мовою або російською мовою й офіційно публікуються на цих мовах, у роботі, діловодстві й документації облради може використовуватися російська мова.

У рішенні Дніпропетровської облради також рекомендується місцевим радам розглянути це питання і прийняти рішення про використання регіональної мови в своїй роботі, діловодстві, документації.

Крім того, облрада рекомендує органам місцевого самоврядування забезпечити виконання найменувань і написів на печатках, штампах, штемпелях, офіційних бланках і табличках поряд з державною мовою.

Разом з тим в рішенні не визначено джерела фінансування його виконання.

Під час сесії будівлю ради в Дніпропетровську пікетували близько 50 противників закону.

Як відомо, мовний закон набув чинності 10 серпня.

Російській мові вже надали статус регіональної — Одеська міська та обласна ради, а також Запорізька і Донецька обласні ради та Севастопольська міська.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути