chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську може з'явитися вулиця Богдана Ступки

22 серпня 2012 о 09:03

Громадські організації Дніпропетровська виступили з ініціативою перейменування вул. Станіслава Косіора на вулицю імені актора Богдана Ступки.

Проти вулиці Косіора виступили декілька організацій, зокрема «ГРАД», «Самозахист підприємців», «Козацька паланка Війська Запорозького Низового». Вони розповсюджують по місту листівки, де написано, що радянський діяч Косіор причетний до репресій та був одним із організаторів Голодомору 1932—1933 років, пише Високий замок.

Згідно із законодавст­­­вом, щоб перейменувати вулицю, потрібно зібрати підписи мешканців, прий­няти рішення на сесії міської ради. У мерії Дніпропетровська кажуть, що перейменування вулиці може додати клопоту мешканцям вул. Косіора, призвести до бюрократичної тяганини з переоформленням документів.

Як стало відомо “ВЗ”, на заміну вул. Косіора громадські активісти мають два варіанти: вул. Ступки та проспект Бульварний. Вважають, цю вулицю треба назвати на честь видатного актора.

Як розповів керівник організації “ГРАД” Андрій Денисенко, ще торік громадські діячі звернулися до Дніпропетровської міської ради, щоб змінити назви трьох вулиць, які носять імена радянських функціонерів — Косіора, Чубара та Постишева.

“Ми звернулися на підставі рішення Київського апеляційного суду, який визнав цих осіб винними у геноциді українського народу, — розповідає пан Денисенко. — Хочемо очистити Дніпропетровськ від імен злочинців. Комісія, яка працює при виконкомі міської ради, підтримала цю ініціативу, але деякі депутати виступили проти, мовляв, питання заполітизоване. Тепер ми наполягатимемо, щоб вулиця отримала ім’я Богдана Ступки”.

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути