chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську може з'явитися вулиця Богдана Ступки

22 серпня 2012 о 09:03

Громадські організації Дніпропетровська виступили з ініціативою перейменування вул. Станіслава Косіора на вулицю імені актора Богдана Ступки.

Проти вулиці Косіора виступили декілька організацій, зокрема «ГРАД», «Самозахист підприємців», «Козацька паланка Війська Запорозького Низового». Вони розповсюджують по місту листівки, де написано, що радянський діяч Косіор причетний до репресій та був одним із організаторів Голодомору 1932—1933 років, пише Високий замок.

Згідно із законодавст­­­вом, щоб перейменувати вулицю, потрібно зібрати підписи мешканців, прий­няти рішення на сесії міської ради. У мерії Дніпропетровська кажуть, що перейменування вулиці може додати клопоту мешканцям вул. Косіора, призвести до бюрократичної тяганини з переоформленням документів.

Як стало відомо “ВЗ”, на заміну вул. Косіора громадські активісти мають два варіанти: вул. Ступки та проспект Бульварний. Вважають, цю вулицю треба назвати на честь видатного актора.

Як розповів керівник організації “ГРАД” Андрій Денисенко, ще торік громадські діячі звернулися до Дніпропетровської міської ради, щоб змінити назви трьох вулиць, які носять імена радянських функціонерів — Косіора, Чубара та Постишева.

“Ми звернулися на підставі рішення Київського апеляційного суду, який визнав цих осіб винними у геноциді українського народу, — розповідає пан Денисенко. — Хочемо очистити Дніпропетровськ від імен злочинців. Комісія, яка працює при виконкомі міської ради, підтримала цю ініціативу, але деякі депутати виступили проти, мовляв, питання заполітизоване. Тепер ми наполягатимемо, щоб вулиця отримала ім’я Богдана Ступки”.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути