chrome firefox opera safari iexplorer

Google привітав українців з Днем незалежності

24 серпня 2012 о 12:04

З нагоди Дня незалежності України 24 серпня пошуковик Google розмістив на головній сторінці логотип у вигляді гнізда з лелеками, з якого звисає український прапор.

При наведенні курсора на малюнок з'являється підпис «З Днем Незалежності України!»

Так звані Google Doodle — логотипи, які відрізняються від стандартного — зазвичай приурочені до якоїсь події, свята, річниці.

Цього разу – до 21-ї річниці незалежності України. Варто зазначити, що вони можуть бути локальними — тобто, наприклад, на австралійській сторінці Google такий логотип не з'явиться.

Лелека (бусол, бузько, чорногуз) здавна в Україні вважався символом сімейного благополуччя, щастя і Батьківщини. Він символізує любов до рідної землі, а часто — тугу за нею.

Ще з доби Трипілля українці вірили, що лелека є священним птахом. Деякі дослідники навіть припускають, що він був тотемом племен, які населяли Подніпров'я ще в IV-II тисячолітті до нашої ери.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути