chrome firefox opera safari iexplorer

У Садибі Мурашка провалилася стеля. ФОТО

05 вересня 2012 о 11:28

В одній з кімнат останнього (п’ятого) поверху Садиби Мурашка, що на вулиці Малій Житомирській, 12А провалилася стеля з ліпниною.

Причиною руйнування стала діра в даху, через яку дощова вода потрапляла безпосередньо на міждахове перекриття, розповів депутат Київради від БЮТ-Батьківщини Олександр Бригинець.

«Упродовж п’яти років інвестори навмисне доводили пам’ятку до руйнування. Тепер, коли під тиском громадськості Садибу повернули до міської власності, влада продовжила справу руйнівників і просто спостерігає, як історична будівля не встоїть. Через те, що влада не може виділити декілька тисяч гривень на ремонт даху, Київ може втратити безцінну пам’ятку», — заявив він.

Депутат наголосив, якщо не розпочати ремонт даху найближчим часом, то осінні зливи можуть завдати пам’ятці непоправної шкоди.

Бригинець звернувся до голови КМДА Олександра Попова терміново знайти резервні кошти і відремонтувати пам’ятку, яка стала символом боротьби киян за своє місто.

Як відомо, у 2007 році Київрада продала історичну будівлю Садибу Мурашка приватній компанії «Пантеон-Інвест». Влітку 2011 року Київський апеляційний господарський суд визнав недійсним право власності компанії на садибу, і її повернули місту.

Фото з сайту Бригинця

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути