chrome firefox opera safari iexplorer

«Рускій мір», який намагаються побудувати в Україні, є державним проектом, — патріарх Святослав

05 вересня 2012 о 19:15

На думку Глави Церкви, «рускій мір», який намагаються побудувати в Україні, не є церковним проектом. «Це державний проект. А Церкву використовують в ролі ідеолога, пропагандиста, аби найперше відновити чи реставрувати Радянський Союз, що є утопією», − сказав Блаженніший Святослав в інтерв’ю для видання «Українська правда».

Як стверджує Патріарх Святослав, сьогодні говорити про український світ – ефективно і доречно. Ми маємо потужний самобутній корінь, який ще нікому не вдалося зрубати. І він є, розвивається. Тому коли хтось хоче нас втягнути в «рускій мір» – відмовляє нам у самобутності. А коли ми говоритимемо про український світ, то говоритимемо про цілісність власної культури, мови та світогляду.

За переконанням першоєрарха, неможливо зберегти самобутність українського світу лише замикаючись у собі.

«У сучасному світі цього можна досягти, якщо бути відкритими. Адже відкритість – один зі способів зберегти те, що ми маємо. Я багато разів бачив, як поважають нашу культуру ті, хто не є вихідцем з України. Наприклад, в Аргентині при кожній парафії ми маємо танцювальні колективи. І там танцюють далеко не тільки парафіяни наших громад», – каже Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ упевнений, що українців часто комусь вигідно представляти як агресивних, закритих, представників українського гетто, які абсолютно не здатні з кимось вести діалог без того, щоб на нього не нападати. Але це абсолютно не відповідає психології українця.

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути