chrome firefox opera safari iexplorer

Гостинний двір стане пам'яткою містобудування?

07 вересня 2012 о 11:17

Українське товариство охорони пам'яток історії та культури може ініціювати надання статусу пам'ятки містобудування Гостинному двору, пише видання КоммерсантЪ-Украина в статті під назвою У гонитві за статусом.

Зокрема, пише газета, директор Науково-дослідного інституту історії архітектури і містобудування Сергій Юрченко повідомив, що в найближчі дні цю пропозицію передадуть у Міністерство культури.

При цьому остаточне рішення з цього питання буде прийматися колегіально на засіданнях експертної та методичного рад при міністерстві. «Тоді Гостинний двір буде юридично захищений — після позитивного рішення Мінкульту можна говорити про збереження пам'ятки», — заявив Юрченко.

Директор ПАТ Укрреставрація Дмитро Ярич зазначив, що вони і так ставлять до Гостинного двору як до пам'ятки архітектури. «Фасади зберігаються, буде мінятися тільки внутрішнє наповнення і планування, а основні несучі конструкції будуть збережені і посилені», — пояснив він. Ярич розповів, що сам проект реконструкції, автором якого є архітектор Андрій Миргородський, змінять, тільки якщо в Держекспертизі виявлять в ньому порушення будівельних норм.

«Остаточне рішення Держекспертизи щодо цього проекту ми очікуємо до кінця вересня», — зазначив директор Укрреставрації. Тільки після цього на об'єкті можуть розпочатися будівельні роботи. За його словами, наразі в Гостинному дворі обстежуються внутрішні приміщення для створення остаточного кошторису.

Нагадаємо, 15 серпня 2011 року Кабінет міністрів виключив Гостинний двір зі списку пам'яток архітектури. А в квітні 2012 року Київрада дозволила ПАТ Укрреставрація розробити проект землевідведення для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр.

Прийняте рішення викликало протести столичної громадськості — в травні на території комплексу активісти організували цілодобове чергування і культурний простір Гостинна республіка. Незважаючи на це, 5 липня Верховна Рада також виключила Гостинний двір з переліку об'єктів культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Згадане рішення Кабміну зараз оскаржується в судовому порядку.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути