chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську відкрили барельєфи Кучми та Брежнєва за 2 млн грн

09 вересня 2012 о 12:53

Відкрита у Дніпропетровську на честь 80-річчя області нова площа з 15 барельєфами і 27 пам’ятними дошками стала найдорожчим у регіоні проектом з благоустрою.

Площу побудували в рекордні терміни: від ідеї до її втілення в бетоні та бронзі не минуло й трьох місяців, повідомляє ТСН.

На площі вісім бетонних стел, на них 15 бронзових барельєфів з портретами видатних історичних особистостей регіону і стільки ж табличок з датами найважливіших подій.

Історики вирішили, що гідні увічнення кошовий отаман Іван Сірко, «батько» залізорудної індустрії Олександр Поль, історик Дмитро Яворницький, письменник Олесь Гончар, конструктор Михайло Янгель, а також генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв, перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький та другий президент України Леонід Кучма.

До подій, увічнених у пам’ятнику, фахівці віднесли битву Богдана Хмельницького під Жовтими Водами, відкриття першого металургійного заводу, початок випуску космічних ракет, а ще метро та об’їзну дорогу, які досі не завершені.

«Над проектом працювало дев’ять скульпторів із Дніпропетровська, Харкова, Києва і Донецька. Пішло майже 800 кілограмів бронзи», — розповів голова Дніпропетровської обласної спілки художників Василь Мірошниченко.

Вартість проекту склала майже два мільйони бюджетних гривень, не враховуючи будівництва фонтану та облаштування прилеглої території.

Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко впевнений, що ці витрати обґрунтовані. «Проїсти можна скільки завгодно, а це буде пам’ять поколінь», — зазначив міський голова.

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

2 січня

Інші дати
Народився Тадей Рильський
(1841, с.Ставище Київської області – 1902) - український громадський і культурний діяч. Батько добре відомого поета-академіка, перекладача, директора Інституту фольклору й етнографії Академії наук України, громадського діяча, депутата Верховної Ради СРСР п’ятьох скликань поспіль Максима Рильського.
«Наше покоління, відчуваючи необхідність гуманного єднання з народною масою, почало вдивлятися в минуле і теперішнє життя народу, земля якого нас вигодувала, пісня котрого пробудила в нас перші сердечні думи, з котрим ми, врешті, маємо з’єднатися в майбутньому» (Тадей Рильський).
Розгорнути
Народився Ярослав Пастернак
(1892, м.Хирів Львівської області - 1969) – український археолог. Найважливіші розкопки провів на терені княжого Галича, де відкрив Успенський собор з саркофагом Ярослава Осмомисла.
Розгорнути
Народилася Оксана Сенатович
(1941, м. Бережани Тернопільської обл. - 1997) - українська письменниця, перекладачка, авторка збірок лірики, книжок для дітей.
Розгорнути